Goście, goście (1993) – Recenzja

Recenzja filmu „Goście, goście”

Wprowadzenie

„Goście, goście” to francuski film komediowy z 1993 roku, wyreżyserowany przez Jean-Marie Poiré. Fabuła filmu obraca się wokół Godfryda de Maplhete, znanego jako Śmiały, który w podzięce za uratowanie życia królowi Francji otrzymuje 8 dni na odnalezienie i poślubienie swojej ukochanej księżniczki Frenegundy de Pouille. W swojej podróży towarzyszy mu wierny giermek Jacquouille. Niestety, wszystko zmienia się, gdy bohaterowie zostają przeniesieni do XX wieku.

Opis fabuły

Fabuła skupia się na absurdalnych i zabawnych sytuacjach, które mają miejsce w wyniku przeniesienia bohaterów z 1123 roku do współczesności. Widzowie śledzą zaskakujące reakcje i próby adaptacji bohaterów do nowej rzeczywistości, co prowadzi do wielu zabawnych momentów. Wątek miłosny łączy się z humorystycznymi perypetiami, tworząc komiczny mix, który cały czas trzyma widza w napięciu.

Analiza techniczna

Reżyseria Jean-Marie Poiré świetnie oddaje atmosferę komedii, tworząc zabawne sytuacje i przykuwając uwagę widza. Scenografia i kostiumy są starannie dopracowane, oddając klimat średniowiecznej Francji, jak również współczesności. Muzyka doskonale podkreśla rytm akcji, dodając dynamiki filmowi. Montaż również zasługuje na pochwałę, tworząc płynną narrację i utrzymując tempo filmu.

Aktorstwo

Występy aktorskie w filmie „Goście, goście” są na wysokim poziomie. Jean Reno w roli głównej świetnie oddaje charakter Śmiałego, a Christian Clavier w roli Jacquouille przynosi mnóstwo humorystycznych momentów. Valérie Lemercier jako księżniczka Frenegunda również zasługuje na uwagę, wzbogacając film swoją grą aktorską.

– Jean Reno
– Christian Clavier
– Valérie Lemercier
– Marie-Anne Chazel
– Christian Bujeau
– Isabelle Nanty
– Gérard Séty
– Didier Pain
– Jean-Paul Muel
– Arielle Sémenoff

Plusy i minusy

Film „Goście, goście” zdecydowanie działa jako komedia, oferując mnóstwo zabawnych momentów i absurdalnych sytuacji. Jednakże, dla niektórych widzów, humor filmu może być zbyt specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu.

Osobiste wrażenia

Osobiście uważam, że „Goście, goście” to świetna komedia, która zaskakuje i bawi przez cały czas trwania. Mimo, że humor filmu może być specyficzny, to jednak zdecydowanie polecam go fanom klasycznej, francuskiej komedii.

Podsumowanie i ocena

Ogólnie rzecz biorąc, „Goście, goście” to udana komedia, która łączy w sobie elementy historii, miłości oraz absurdu. Zdecydowanie warto dać mu szansę i poświęcić czas na obejrzenie, zwłaszcza jeśli lubisz francuską komedię. Dlatego też, daję temu filmowi ocenę 4/5.

Dodaj komentarz