Święta w Connecticut (1992) – Recenzja

„Święta w Connecticut” to film telewizyjny z gatunku komedia romantyczna, który został wyreżyserowany przez Arnolda Schwarzeneggera i wydany w 1992 roku. Główną bohaterką jest Elizabeth Blane, popularna gwiazda programu kulinarnego, która ma za zadanie zorganizować idealne święta wigilijne w sztucznie stworzonym „rodzinnym” domu. W rolach głównych wystąpili Dyan Cannon, Kris Kristofferson i Tony Curtis.

Fabuła filmu skupia się na perypetiach Elizabeth, która zostaje zmuszona udawać idealną gospodynię podczas świąt, chociaż w rzeczywistości nie potrafi gotować. Dodatkową trudność stanowi fakt, że do jej domu zostaje zaproszony ranger Jefferson, który niedawno stracił swój własny dom w pożarze. Aby utrzymać pozory, Elizabeth musi szybko nauczyć się gotować, a jednocześnie ukrywać swoje prawdziwe umiejętności przed kamerą.

Reżyseria filmu jest bardzo solidna, Arnold Schwarzenegger stanął na wysokości zadania, wprowadzając odpowiednie napięcie i tempo akcji. Scenografia tworzy świąteczny nastrój, a muzyka podkreśla atmosferę magicznych świąt Bożego Narodzenia. Montaż jest płynny i sprawia, że film jest przyjemny dla oka.

Występy aktorskie są na dobrym poziomie, zwłaszcza Dyan Cannon w roli Elizabeth, która potrafi przekazać emocje i wątpliwości swojej bohaterki z dużą naturalnością. Kris Kristofferson i Tony Curtis również dobrze odnaleźli się w swoich rolach, tworząc interesujące postaci.

Plusy filmu „Święta w Connecticut” to nastrojowa świąteczna sceneria, dobrze wyważony humor i sympatyczne postaci. Jednakże, minusy tego filmu to niewielka oryginalność fabuły i pewne schematyzmy w konwencji rom-com.

Osobiście uważam, że „Święta w Connecticut” to przyjemny film, idealny na wieczór w gronie rodzinnym. Świetnie sprawdzi się na świąteczną porę, wprowadzając widzów w odpowiedni nastrój i dostarczając porcję pozytywnych emocji.

Ogólnie oceniam ten film jako solidny i godny polecenia dla wszystkich miłośników klasycznych komedii romantycznych. Naprawdę warto dać mu szansę!

Dodaj komentarz